Zdeňka Ortová, spisovatelka

Napsali jste mi

strana 2 / 3
  <<   <   1   2   3   >   >>  

21. června2011
Otavínka
 

Milá oslavenkyně!

K Tvým velkým narozeninám Ti přeji ZDRAVÍ, protože pak budeš dělat vše,co Tě baví. Moc na Tebe vzpomínám!

 

Milá Hani!

Děkuji Ti za milé a rafinované blahopřání. Dozrála jsem do věku moudrosti, ale slibuji, že od zítra nezačnu poučovat mladé. Ale na druhé straně pro jistotu nezruším ani penzijní připojištění.

17. listopadu2010
Alena Valová
 

Jste skvělá! Doma mám jednu knížku, další jsem si objednala. Ale nemají "Život tropí hlouposti". Poradíte mi,kde ji sehnat? Zdraví A,V.

www.alena-valova.atlasweb.cz

 

Milá paní Valová, děkuji za milou pochvalu. Ale i Vy jste skvělá! Váš život s písničkou musí být naplněný štěstím a spoustou zážitků. Co se týká knížky Život tropí aforismy, tak tu již bohužel na knižních pultech nenajdete. Ale stále jsou v prodeji Miniaturní neřesti a Milostné předehry.

Přeji Vám příjemný závěr letošního roku a spoustu milých knižních i hudebních zážitků.

11. listopadu2010
Neskusilová
 

Ahoj, gratuluji Ti k výbornému výsledku ve volbách.Doufám, že se mi někdy ozveš. Měj se fajn a pozdravuj ve Velvarech. Jitka

 

Děkuji za služební gratulaci! Volební výsledek byl šok a je zavazující. Snad spoluobčany nezklamu.

6. září2010
Otavínka
 

Zdeni, gratuluji !!! A díky za tip na báječnou knížku. Budu mít co koupit pod několik stromečků.

 

Děkuji a dodávám: sláva stromečkům, pod které se toho hodně vejde!

9. března2010
Radka Zadinová

Dostala jsem pár krásných slov od píšící kolegyně Radky Zadinové. Opravdu hodně si její pochvaly vážím.

Milá Zdeňko,

po přečtení Vaší knihy STOLETÍ VHODNÉ PRO ŽENU někdy před vánoci, jsem si zjara ze SPIRY objednala další Vaši knihu a to ŹENA V KURZU.

Není asi zapotřebí Vám psát, že jsem Vaši knížku fejetonů zhltla na jedno sousto a okamžitě poté jsem obě knihy převexlovala mé mamce a ta je posléze přesune zase o stanici dál - k sestře. Tedy, jak já jsem se smála... jestli v tu dobu šel někdo kolem našeho baráku, tak si zřejmě myslel, že mi totálně přeskočilo. Chechtala jsem se tak, že jsem nebyla k zastavení. Vaše příběhy jsou ze života, ale to, jak to podáte... to je prostě dar. A vy ho máte.

KAPESNÍ PŘÍHODA, ta mě dostala do kolen a když jsem z toho četla úryvky sestře, řehtaly jsme se obě tak, že jí z ruky vypadl chleba, který mazala své dcerce k večeři... Ale nešlo jen o tuto jednu povídku - vlastně fejeton.

A pokaždé, když mě něco rozesmálo nebo dostalo do kolen, řekla jsem si: Ta je dobrá! Takže doufám, že se brzy můžeme těšit na další Vaši knihu a už teď vím, že si ji určitě taky koupím, protože k těm Vašim životním příhodám se člověk může vracet pořád.

9. března2010
Marie z Českých Budějovic

Milá paní Zdenko!

Ani nevím jak, narazila jsem na váš citát o hvězdách a moc se mi zalíbil! A tak jsem si našla vaše stránky a pochopila jsem, že máme lecos společného, minimálně smysl pro humor a pro veselejší způsob života. A tak si vás dovoluji pozdravit. Právě bojuji, zda se mám vydat pro teplý rohlíček do pekárny či začít některý ze svých "dietních" dní! Nevím, proč bojuji, když vidina chřupavého kousnutí stejně zvítězí, ale aspoň pro ten pocit boje.

...Abych to moc nepřeháněla. Ulehla mi maminka a tak se o ni už tři roky starám jak můžu. Chystám se o tom napsat a třeba tím dodám odvahu a sílu někomu, kdo tento problém teprve očekává. Tohle téma už chce humor opravdu v kýblech a obrovský nadhled, ale dá se to. Přiznám se, že jsem žádnou z vašich knih dosud nečetla a budu se snažit vše napravit!

Přeji krásný den a jsem moc ráda, že jsme se potkaly na Internetu!

9. března2010
Alena

Vážená paní spisovatelko,

mám velmi ráda ranní letní posezení na terase s hrníčkem kávy a knížkou. Minulý týden byla krásná teplá slunečná rána, sedla jsem si ven, dívala se na ulici na projíždějící auta, pila kávu a začetla se do Vaši knihy fejetonů Století vhodné pro ženu. Chvilkami jsem se smála, četla odstavce několikrát dokola a zase se smála. Až jsem si uvědomila: "No, jestli mě pozoruje sousedka, tak teda opravdu nevím, co si myslí, že dělám." I když se obvykle se čtením loudám, čtu pomalu a většinou jen večer, Vaši knihu jsem četla, četla, až jsem ji dočetla. Je skvělá!!! Moc bych si přála, číst od Vás pěkný román....... nebo alespoň románek či delší povídku. Určitě by to bylo počteníčko! Přeji Vám mnoho dalších úspěšných knih a nám čtenářům mnoho krásných zážitků a veselých chvilek s Vašimi knížkami.

 

Milá paní Aleno, děkuji Vám za pěkná slova. Jako autorku jste mě nesmírně potěšila. Zcela s Vámi sdílím schopnost vychutnávat si pohodové okamžiky. A pokud se k takové kratochvíli přidá i kniha, pak do sebe mozaika obyčejného štěstí dokonale zapadne. Vaší pochvaly si cením o to víc, že jste kolegyní, která také pracuje se slovem. Paní Alenko, snad Vás potěší, že se jeden z příběhů už rodí. Přichází na svět sice zvolna, ale snad literární porodní bolesti přečkám ve zdraví a knižní "miminko" příští rok budu moci poslat do světa. Za čtenářskou přízeň Vám děkuje Zdeňka Ortová

9. března2010
Dana

DOSTALA JSEM VELICE ZAJÍMAVÝ DOPIS OD ČTENÁŘKY DANY, KTERÁ NEJEN ŽE SE NARODILA V ÚPLNĚ STEJNÝ DEN A ROK JAKO JÁ, ALE DOKONCE MÁ I PODOBNÝ PROFESNÍ OSUD. TAK TOMU SE ŘÍKÁ NÁHODA.

Vážená paní Ortová,

dostala se mi do rukou Vaše milá kniha Miniaturních neřestí. Jednalo se, a  jedná, o takovou souhru úsměvných náhod, že jsem se rozhodla Vás kontaktovat a eventuelně vyloudit úsměv i u Vás. Před několika týdny jsem se zúčastnila jedné úžasné akce - lid čtenářský donesl ve stanovený den na stanovené místo knihy, které bylo možno směnit za knihy jiné. Vše probíhalo ve velmi příjemné atmosféře. Vzhledem k mojí pracovní době jsem se bohužel dostavila téměř ke konci celé akce, ale Vaše kniha tam na mě prostě čekala. Osudové...

Druhý den jsem si vyladila čtením z Vaší knížky, až na konci ..... neuvěřitelné.

Abych se představila - narodila jsem se 21.6.1961. Svoji původní ekonomickou profesi jsem změnila po narození druhé dcery. Z časově náročného a stresujícího cestovního ruchu jsem se odložila do zdánlivě klidného prostředí knihovny. Je to zcela jiný svět, ve kterém je mi v současné době dobře a při každém nákupu nových knih je mi ještě lépe. Pominu-li pocit beznaděje, že opravdu nestihnu přečíst vše, co bych chtěla.

Přeji Vám nevysychající zdroj inspirace a děkuji za pohodu, kterou mi přineslo čtení Vaší knihy.

9. března2010
Daniela Umlauf Goldwein

Milá paní Zdeňko,

v tomto okamžiku máte o jednu velikou (do všech směrů) příznivkyni navíc. Svěřím se, jak jsem na Vás přišla: hledala jsem něco o Slávce Kopecké. Kdysi v pravěku, kdy ona byla ve Květech, já byla jednou z jejích dopisovatelek. Pak nás rozvál čas, Ale snad bych ji poznala. Ovšem, viděla jsem vás - vícero lidiček -na Vaší párty s knížkami. A začetla se... a zajásala... a napsala... našla jsem Vaše stránky a chtěla bych se zeptat na možnost uveřejnit nějaký z Vašich půvabných fejetonů. Budu moc ráda, když mi pošlete něco pro potěchu kudlančích čtenářek a čtenářů. Pevně doufám, že to všem udělá stejně velkou radost, jako mně! Takže ještě jednou: jásám a těším se, jak jásat budou i všechny ty (i ti), co budou mít vbrzku čest číst Vaše fejetony. Je to opravdu super!

Daniela Umlauf Goldwein – šéfredaktorka www.kudlanka.cz

9. března2010
Eva

Zdeni,

nové stránky jsou krásné včetně titulního obrázku (vody jsi měla na výběr dost a vybrala sis dobře - takováto poklidná hladina je mi - vzhledem k několika pokusům mého muže z poslední doby o mou likvidaci utopením v peřejích při vodáckém sportu - víc než sympatická). Víš, že jsem tvou věrnou čtenářkou a velkou obdivovatelkou tvého spisovatelského umění (a se mnou celá má rodina včetně toho zadáka, co se mě marně snaží utopit) a všechny tvé knížky mají čestné místo v mé knihovničce. O tom, že jsou všechny, jsem byla dosud skálopevně přesvědčená, až při prohlížení tvých stránek jsem s hrůzou zjistila, že jedna knížka mi úplně unikla. Nemám knížku básniček pro děti "Hádej, co je to ?" !!. Jak se to mohlo stát?? Ihned běžím do Paláce knih Luxor, případně dalších knihkupectví na Václaváku tuto knížku shánět, abych z ní mohla předčítat mým vnoučátkům Markétce a Honzíkovi a tříbit jim tak již od malinka vkus pro hodnotnou literární tvorbu!!

Eva

  <<   <   1   2   3   >   >>  

Co se chystá

POSTŘEHY

Víte, že jsou i ženy, které za kabelky neutrácejí? Ať jdou kamkoli, mají s sebou jen emoce a mobil.

Aktuálně

23. dubna 2018
Čestné uznání
Reportáž ze světa knihy

Z Vašich dopisů

Alena

Milá Zdeňko, také si chodím přečíst Vaše články na idnes. Jsou moc pěkné, se zajímavými tématy. Al... celý text

Veselin Nermut

Vážená paní, bednář se zabýval výrobou sudů, zatímco štoudve, vyráběl hrnčíř. Tolik k Vašemu posledn... celý text

Kitty

Milá paní Zdenko, líbí se mi vaše psaní. Na stránkách iDnes jsem chtěla "komentovat a chválit", ale ... celý text

Kontakt

Chcete-li mi něco pěkného napsat, tak na tuto adresu, prosím:

 

zdeort@seznam.cz

Napište mi vzkaz

Vaše jméno:

Váš e-mail:

(na stránkách se nezobrazí)

Váš vzkaz:

Kontrolní údaje

Sem prosím napište číslo
třista třicet pět:

Toto pole nechte prázdné:

ODESLAT

 

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 10. 4. 2018